Kaos | Sonra | Terk | İyi ki Varsın

100,00 TL

Detaylar

Boyutlar 12.5 × 19 cm
ISBN

978–605–4630–79–0

Kapak Tasarımı

Ahmet Söğütlüoğlu

Sayfa

216

Yazar

Onur Bayraktar

Kaos

Yaşam terk edilmelerden, gitmelerden ve bitmelerden oluşur. Her gelen gider ya da gittiği bir yerden gelmiştir. Terk edilme durumu yeni beklentileri, yeni beklentiler hayalleri, hayaller de yalanları getirir. Tehlikeli yalanları. Kendi kendimize zavallı bir biçimde inandığımız yalanları. Yaşam yalandır. Yalan yaşam.

Sonra

Bana çok iyi bak. Gözlerimin içine bak. Farkında değil misin? Senin hikayeni anlatıyorum. Ya da sen benimkini yaşıyorsun. Öyle ya da böyle. Aynı şeyler oluyor. Hep böyle oldu. Olmayı da sürdürecek. O yüzden iyi bak bana. Görmeye çalış.

Terk

Bugün dünyanın aslında özünde ne kadar sessiz olduğunu anladım. Gürültüyü koparan bizleriz.Sürekli doğayla mücadele ediyoruz. Yenileceğimizi bile bile. Bir türlü yaşamın ta kendisi olmayı beceremiyoruz. Bu da yetmiyormuş gibi bir de kalkıp yaşam olmaya çalışıyoruz. Kendimi bir şeylerin arasında sıkışmış gibi hissediyorum. Yalanla gerçeğin, suçluyla suçsuzun, doğruyla yanlışın ve en kötüsü de yaşamla ölümün…

İyi Ki Varsın

Başkalarının hayatlarına imrenirken, onların mutluluklarını kıskanırken, sanki çok mutluymuşum gibi davranıyordum. Ama aslında çok mutsuzdum.Elimdekilerin tadını çıkarıp, onlarla mutlu olmak varken hep daha fazlasını istedim.