Yeryüzü Okulu

Öyle bir okul düşünün ki, yeryüzünde ekilecek tohum, içilecek su, üretilecek enerji kalmadığında, belki de o, dünyayı kurtaracak. O, Yeryüzü Okulu!

Kimsenin bilmediği, bilenlerin ise hakkında konuşmamak için gizlilik yemini ettiği Yeryüzü Okulu’nun koruyucusu ve kalkanı olan özel bir sarmaşığı var. Yine düşünün ki, bu sarmaşık, enerji üretiyor. Mobilyadan kıyafete, ayakkabıdan takıya, hatta kimsenin açamadığı kilitlere kadar birçok şey yaratılabiliyor liflerinden.

Adeta akıllı bir canlı o! Can ile Işıl bu macerada işte bu okula gidiyorlar, Yeryüzü Okulu’na… Can ile Işıl, açılmasına birkaç gün kala gittikleri Yeryüzü Okulu’nda, hem sıra dışı yeni yeteneklerinin farkına varıyorlar hem de okulu yok etmek isteyen acımasız düşmanların planladıkları hain tuzağın göbeğine düşüyorlar. Bu saldırıya karşı, okulun yöneticisi ve aynı zamanda sarmaşık koruyucusu olan Sarım, Polen, Köklen ve Gece öğretmenler hep birlikte mücadele ediyorlar. Tuzağın bertaraf edilmesinde kafadarlarımız ve onların yeni arkadaşlarının katkıları büyük; kızıl saçlı, çekingen Ateş’le, susmak bilmez, geveze ama tatlı mı tatlı hikâye anlatıcısı Fırça! Elbette, sarmaşık hayvanları olan dev tırtılları ve kafadarlarımızın gölgesi gibi dolaşan zeki, komik ve sucuk âşığı Joker’i anmamak olmaz…

Buyurun, siz de tanışın bu gizemli okulla. Ama unutmayın ki bu okulla her tanışanın bağlılık yemini etmesi şart!

85,00 TL

Detaylar

Boyutlar 15 × 19 cm
Çıkış Tarihi

Eylül 2017

Çizimler

Duygu Topçu

Kapak Tasarımı

Ahmet Söğütlüoğlu

ISBN

978-605-4630-61-5

Konu

Çocuk-Gençlik Edebiyatı

Sayfa

176

Yazar

Raşel Meseri