Televizyon Halleri: Dizi Dizi Türkiye

Türkiye’yi anlamak televizyonları anlamaktan geçiyor. Televizyon karşısında geçirilen zamanlar düşünüldüğünde erişimi kolay ve rahat bir pratikten söz ediyoruz. Zaman zaman izlediğimiz zaman zaman sadece baktığımız ama her daim karşısında konumlandığımız, evin eşyalarının bile kendisine çevrildiği bir merkez. Kaç ekran olursa olsun, öncelik televizyonda.

Diziler ise bu sürecin en temel parçalarından. Arkası yarınlardan, haftalık, sezonluk işlere kadar her biri Türkiye’nin aynası. Kabul görüp devam eden de, bir kenarda köşede kalmış kimsenin keşfetmesine dahi fırsat vermeden ekranlardan sökülüp atılan yüz binlerce dakika ve saatler de bizim. Dizi matematiği, ülke konjonktürü, kadınlık hâlleri ya da erkeklik gösterileri, tarih anlatıları ya da ideolojik yüklemeler hepsi bir toplumun inşasına dair. Dizi Dizi Türkiye işte bu toprakları anlatacak, anlayacak bir ayna, bir rehber niteliğinde dizilere dair yazılardan oluşuyor.

Televizyon Hâlleri kült diziler, benzerleri, karakterler, oyuncular, yapımcılar, temsil edilenler, edilmeyenler, yasaklılar, teşvik edilenler ve daha bir sürü şey…

100,00 TL

Detaylar

Boyutlar 12.5 × 19 cm
Çıkış Tarihi

Mart 2018

ISBN

978-605-4630-62-2

Kapak Tasarımı

Ahmet Söğütlüoğlu

Konu

Kültürel İnceleme, Popüler Kültür

Sayfa

304

Yazar

Orhan Tekelioğlu