e-Mülteci | First Lady | Kenardakiler

Fransa’da aldığı prestijli ödüllerle adından söz ettiren, oyunlarıyla Avrupa’nın birçok ülkesinde tanınan yazar, yönetmen ve oyuncu Sedef Ecer’in oyunları ilk kez Türkçe basılı olarak Habitus Kitap etiketiyle…
Paris – İstanbul hattı üzerinde kültürler arası bir temsiliyetin ötesinde çokkültürlü bir kuşağın Fransızca yazan Türkçe düşünen değeri Sedef Ecer çok konuşulan, uluslararası kamuoyunun dikkatini çekmiş e- Mülteci, First Lady ve Kenardakiler adlı üç oyunuyla artık Türkiyeli okurların ve tiyatro severlerin karşısında… Keyifle okumanız dileğiyle…

100,00 TL

Detaylar

Çıkış Tarihi

Temmuz 2018

ISBN

978-605-4630-67-7

Kapak Tasarımı

Ahmet Söğütlüoğlu

Sayfa

240

Yazar

Sedef Ecer

e-Mülteci
Artık kimsenin evi yok: Herkes göçmen, herkes mülteci, herkes seyyah, herkes seferi. Herkesin evi sırtında artık. Bir kaplumbağalar imparatorluğu yarattık elbirliğiyle.

First Lady
Ben, tarihteki güçlü First Lady’lerden olacaktım. Teodora, Hürrem, Marie-Antoinette gibi. Gafil avlanmamak için sonumu hazırlamıştım. Gidişim muhteşem olacaktı. Bedenim mumyalanacak, ceviz ağacından, mor ipek kadifeyle kaplı bir tabuta konacaktı. En sevdiğim müzikler çalarken, kameralar kapağı açık tabutta yatan hafif solgun yüzümü bir yıldız gibi çekecek, cenazemi canlı yayında tüm dünya seyredecekti. Olmadı işte.

Kenardakiler
Bizim gibilere, kenardakilere eskiden hiçbir şey kalmaz. Mirasımız yoktur. Tarihimiz yoktur bizim. Evlerimizin yerinde bazen boş arsalar, bazen yeni binalar, kuleler olur bizim.